Belediyemizden Fidan dikimi

Belediyemizden Fidan dikimi

Belediyemiz Kadın Meclis üyeleri, Karaçalı Mahallesi’nde "Kadın Yaşam Ormanı" kurarak 390 fidan dikip kadın katliamlarına dikkat çekti.

Belediye meclis üyelerimiz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Karaçalı (Tilalo) Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği düzenledi. Etkinliğe, Belediyemiz Kadın Meclis üyeleri, Tevgera Jinên Azad (TJA) ve Rosa Kadın Derneği üyeleri katıldı.

Belediyemiz meclis üyeleri tarafından “Kadın Yaşam Ormanı” adı verilen alana kadınlar, bu yıl katledilen 390 kadına ithafen 390 fidan dikti. Kadınlar, dikilen fidanlara da mor kurdeleler taktı.

Fidan dikme etkinliğinde konuşan Belediye Meclis Üyemiz Ruşen Tayfun, katledilen kadınlara ithafen yeni fidanlar ve canlar yaratacaklarını belirterek, fidan dikilen alanı bir ormana dönüştüreceklerini söyledi. 2019 yılının ilk 10 ayında 390 kadının katledildiğini hatırlatan Ruşen, “Biz de bu rakamları temsilen 390 adet fidan ekeceğiz. Bir kadını öldürerek bir yaşamı bitiremezsiniz. Biz o yaşamı temsilen yeni yeni fidanlar, yeni yeni canlar yaratacağız” dedi.

Ruşen, konuşmasının sonunda, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi her alanda sürdüreceklerini söyledi.

WhatsApp Hattı