Sur Belediyesi, Stratejik Planını hazırlıyor

Sur Belediyesi, Stratejik Planını hazırlıyor

Sur Belediyesi, Stratejik Planını hazırlıyor

Belediyemiz, Stratejik Plan hazırlanması çalışmalarına başlamıştır.

Stratejik Planın hazırlanması amacıyla belediyemizin çeşitli birimlerinden yetkililerin bir araya gelmesiyle Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu oluşturulmuş, komisyon ilk toplantısını yaparak çalışma planını ortaya çıkarmıştır.

Çalışma planı kapsamında müdürlüklerimizle iç toplantılar düzenlenerek değerlendirmeler yapılacak, belediyemiz bünyesindeki bütün personellerin önerileri alınacaktır.

Sur içinde yaşayan halkımızla Sur’un tarihi mekanlarında “avlu buluşmaları” adıyla, ilçemize bağlı köylerde yaşayan halkımızla da “köy meydanı buluşmaları” adıyla çeşitli toplantılar yapılacaktır.

Bu çerçevede muhtarlarımızla da toplantılar yapılacak ve Stratejik Plana aktif katkı vermeleri sağlanacaktır.

Bunun yanı sıra, şehrimizdeki çeşitli sivil toplum örgütleri ve odalarla bir araya gelinerek bu kurumların görüş ve önerileri alınacaktır.

Eşbaşkanlarımızın da yer alacakları ve 5 aylık bir sürede tamamlanması hedeflenen Stratejik Plan çalışmaları kapsamında Sur halkının beklentilerini, görüş ve önerilerini edinmek için geniş çaplı bir kamuoyu araştırması da yapılacaktır.

Sur’un tüm dinamiklerinin katkısıyla hazırlanacak olan Stratejik Plan, tamamlandıktan sonra Belediye Meclisine sunulacak ve burada yapılacak değerlendirmelerin ardından son şeklini alarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Amacımız, geniş bir katılım ve kolektif bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkacak olan Sur Belediyesi Stratejik Planı çerçevesinde; belediye hizmetlerini katılımcı, planlı, sistemli ve verimli bir şekilde yürütmektir.

 

WhatsApp Hattı